23 - 29.07.2012 - Forumul "Tinerete si Speranta"

Optzeci de tineri din întreaga ţară participă începând de astăzi, 23 iulie 2012, la Forumul “Tinereţe şi Speranţă” organizat de Asociaţia Ortodoxă pentru o Lume Nouă la Mănăstirea Brâncoveanu - Sâmbăta de Sus din judeţul Braşov.

Până pe 29 iulie 2012 tinerii iau parte la ateliere creative, artistice, tematice şi sportive, discuţii şi dezbateri cu diverse personalităţi. Mai multe informaţii a oferit pentru Radio TRINITAS dl. Nicuşor Golişteanu Vicepreşedintele Asociaţiei Ortodoxe pentru o Lume Nouă: 'Această săptămână petrecută la Mănăstirea Sâmbăta de Sus se doreşte a fi o săptămână a prieteniei şi a iniţiativei. Vom avea conferinţe, iar printre invitaţi se vor număra Leon Mardan, Ana Maria Iuga, Răzvan Penescu, precum şi alţii. De asemenea, vom avea ateliere creative, sportive, precum şi o zi în care vom urca pe munte la cabana Sâmbăta şi la chilia părintelui Arsenie Boca'.